Pozycjonowanie sklepu internetowego


Tryb LongTail, czyli pozycjonowanie fraz z "długiego ogona" sklepów internetowych, portali

Co to jest?

Pozycjonowanie fraz w trybie długiego ogona, nazywane także szerokim pozycjonowaniem, polega na pozycjonowaniu dużej ilości niskokonkurencyjnych fraz kluczowych. Są to najczęściej frazy kilkuczłonowe, np: kosmetyki naturalne cena, wózek dziecięcy spacerowy kraków, itd. Takie kluczowe frazy mają niższą liczbę wyszukiwań miesięcznych niż frazy bardziej ogólne, lecz dzięki ich większej precyzyjności dają większą konwersję, gdyż wyszukują je Internauci, którzy są zainteresowani i zdecydowani na zakup danej usługi lub produktu i szukają najkorzystniejszych ofert. Z zasady pozycjonowanie takie jest tym bardziej efektywne, im więcej fraz kluczowych jest uruchamianych, gdyż pozycje fraz kluczowych często wpływają na siebie. Często zdarza się, że do TOP10 wchodzą frazy, w ogóle nie pozycjonowane za pomocą Systemu.

Dlaczego warto?

Ten rodzaj pozycjonowania najczęściej stosuje się dla sklepów internetowych w celu zwiększenia sprzedaży oraz rozbudowanych portali w celu zwiększenia odwiedzalności. Dodatkowym celem pozycjonowania w tym trybie jest ogólne zwiększenie wartości bazy linków serwisu, co znacznie ułatwia pozycjonowanie nawet wysokokonkurencyjnych fraz. Pozycje serwisów z uruchomionymi frazami w trybie długiego ogona są zazwyczaj bardziej stabilne. Wielu Pozycjonerów traktuje uruchomienie takich fraz nie tylko jako sposób na zwiększenie popularności swojego serwisu, ale także jako sposób na ogólne zwiększenie jego wartości dla wyszukiwarki.

Ile to kosztuje?

Cena pozycjonowania w tym trybie zależy od ilości uruchomionych fraz kluczowych. Standardowy koszt miesięcznego pozycjonowania frazy to 6 zł, jednakże jeśli uruchamiasz wiele fraz jednocześnie, otrzymujesz zniżkę:

- 51 - 100 fraz - 5 zł za frazę miesięcznie,
- 101 i każda kolejna uruchomiona fraza - 4 zł za frazę miesięcznieW poszukiwaniu słów kluczowych z długiego ogona

Skoro odkryliśmy jak cenne są słowa kluczowe z długiego ogona, zastanówmy się jak je odnaleźć.

Bardzo dobrym narzędziem jest HitTail

HitTail to płatny serwis, który rekomenduje słowa kluczowe z długiego ogona na podstawie obecnego ruchu do naszej witryny z wyszukiwarek internetowych. Okazał się pomocny dla sporej liczby witryn. Serwis oferuje również "try for free" wypróbowanie za darmo. Increase your organic search HitTail to popularne narzędzie służące znalezieniu słów kluczowych z długiego ogona dopasowanych do Twojej witryny.

Można również wykorzystać takie narzędzia jak:

Podpowiedzi Google

Czyli po prostu pole wyszukania Google’a. Może się to wydawać zbyt oczywiste, ale to właśnie sam Google podpowiada słowa kluczowe z długiego ogona za każdym razem gdy wpisujesz coś w pole wyszukiwania. Google Słowa kluczowe z długiego ogona możesz także zobaczyć u dołu każdej strony z wynikami wyszukiwania.

Narzędzia Google dla webmasterów

Wystarczy przeanalizować listę w menu Ruch związany z wyszukiwaniem > Wyszukiwane hasła, aby zobaczyć, które słowa kluczowe przyciągają ruch na Twoją witrynę. Dodatkowo wyświetlona zostanie średnia pozycja strony w SERPS i jaki jest CTR danego słowa.